Kırşehir Haber Vakti

AK PARTİ İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL: BELEDİYE BASİRETSİZ, BECERİKSİZ ELLERDE ZİYAN OLUYOR!

AK PARTİ İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL: BELEDİYE BASİRETSİZ, BECERİKSİZ ELLERDE ZİYAN OLUYOR!
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
71 Okundu
16 Ağustos 2022 - 15:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Belediyesi’nin son günlerde yaptığı yanlış uygulamaları değerlendirdi.

Ünsal, Şehir merkezinde bulunan Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarında (Adliye Önü) Kaldırım ve Asfalt Çalışmasını yapan belediye ekiplerinin ağaçları kaderine terk ettiklerini ve onlara bariz zarar verdiğini anlattı.

Ünsal, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

YEŞİL KIRŞEHİR HEDEFİNDEN, BETON KIRŞEHİR’E

Belediye seçimleri öncesinde tüm seçim çalışmalarınız da Kırşehir’in yeşilden mahrum bırakıldığını anlatıp, YEŞİL KIRŞEHİR olacak dediniz. Ancak şimdi bu anlayıştan vazgeçip, yeşil olan yerleri betonlaştırıyorsunuz.

Geçen yıllarda şehrimizin en işlek noktaları olan Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Lise Caddesindeki neredeyse asırlık olan büyük ağaçları öyle bir budamıştı ki belediye ekipleri, ne gölge kaldı, ne de ağaçların ağaçlığı.

Vatandaşlarımız fark ettiğinde ise iş işten geçmişti, ağaçlar resmen birer yapraksız, dalsız direk haline gelmişti. Şehrimiz o yeşil düşmanlığını şokunu atlatamadan dün yeni bir şok daha yaşadı. Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarında (Adliye Önü) Kaldırım ve Asfalt Çalışması yapılan bölgede ağaçların köklerine resmen beton dökülmüş. Ağaçlar kaderine terk edildi, onlara bariz zarar verildi. Yeni ağaç dikmeyi bırakın mevcudu koruyamadınız.  YEŞİL KIRŞEHİR HEDEFİNDEN, BETON KIRŞEHİR’E götüren yeşil, doğa ve ağaç düşmanlığınızı kimse anlayamıyor.

2019 yılının Ekim ayında Aşıkpaşa Mahallesindeki bir esnafımız iş yerinin önündeki 2 ağacı budama yaptığı için, Kırşehir Belediyesi olarak, ağaçlara zarar verdiği gerekçesi ile 50 bin liraya yakın para cezası uygulamıştı. O zamanda bu günde Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu. O dönem ağaçlara zarar verdiği için ceza alan vatandaştı da bugün de bir caddedeki 20 civarı ağacın köküne beton döken belediye olunca cezasız mı kalmalı?

Biz Kırşehir Belediyesinin yeşil ve doğa düşmanı olduğuna, ağaçların köküne beton dökmesinden öncede şahittik zaten. Tam 18 ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Kırşehir’e geldiğinde Millet Bahçesi yapmak üzere Karayollarından Kırşehir Şube Şefliğinden belediyeye geçen araziyi istemiştik ve Sayın Ekicioğlu reddetmişti. O alanı sosyal tesis yapacaklarını söyleyen belediye, şimdilerde orasını atık toplama ve belediye araç garajı olarak kullanıyor.

Birçok resmi kurumun ve özellikle hastanemizin olduğu bölgedeki o arazinin Millet Bahçesi olarak değerlendirilip, şehrimizin yeşil, doğa ve temiz hava ihtiyacını karşılamak istemiştik. Buna Kırşehir Belediyesi o zamanda karşı çıkmıştı, üzerinden 18 ay geçti bugün de yine karşı çıkıyor. Görülmektedir ki, Kırşehir Belediyesinin yeşil ve doğa düşmanlığı açıkça sürmektedir. Ağaçların köküne beton dökerek filizlenmelerine büyümelerine engel olan bu anlayış, şehir için önem arz eden Millet Bahçesi projesine de set durmaktadır. Belediye olarak şehre çağ atlatacak vizyon katacak projeleri yapmayanlar, Millet Bahçesi gibi hükümet projelerinin de yapılmasına engel olmaktadırlar.

Kimsenin Kırşehir’i perişan etmeye hakkı yok, Kırşehirlilerin de yeşilden, doğadan mahrum kalmasına kabulümüz yok. Şehrimiz, son 3 yıldır basiretsiz, sorumsuz ve beceriksiz belediye ekibi yüzünden hizmet alamamakta, mevcutta bulunan hizmetler de bir taraftan zarara uğramaktadır. Bulundukları makamda hakkıyla görevini yapamayanlar, liyakatsiz atamalarla iş bilmezleri göreve getirenler şehrimizi yeşile değil betona boğmaktadır.

Çoğu gitti azı kaldı. Kırşehir tekrar AK Belediyecilik anlayışı ile eski günlerine kavuşacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sedat
Sedat
1 ay önce

Cidden ağaçları betonla kapatmışlar hiç mi isten anlayan yok yuh yani

Kılıçlı Köyü / Mucur
Kılıçlı Köyü / Mucur
1 ay önce

Yalanınız batsın emi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla