Kırşehir Haber Vakti

BAZI KURUMLARDA FETÖ TAKDİĞİ MAĞDUR EDİYOR

BAZI KURUMLARDA FETÖ TAKDİĞİ MAĞDUR EDİYOR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
652 Okundu
05 Mart 2022 - 12:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım Bakanlığı gibi Devlet kurumlarında yaşanan sıkıntıların ardından kendini bugüne kadar gizlemeyi başaran Fetullahçı Terör Örgütü militanlarının çıkması, Belli başlı bazı kurumların içi boşaltılarak hizmet sunumlarında yaşatılan sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar devletle karşı karşıya mı getirilmek isteniyor sorularını akıllara getirdi.

MİT’TEN ÜST DÜZEY FETÖ’CÜ AVI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin dün görevden alınmasının yankıları sürerken, MİT ile yapılan ortak çalışma sonrasında Ankara Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün güncel kamu yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında dün sabah Tarım Bakanlığında 7’si aktif görevde, 9 bürokrat hakkında gözaltı kararı verdiği ortaya çıktı. Gözaltına alınanlar arasında başmüfettişler ve iç denetçiler ile 1 uzman ve 1 müdür yardımcısı olduğu öğrenildi.

TAKTİKLER AYNI

Bazı kurumlarda Bakanlık düzeyindeki  FETÖ mensubu üst düzey yöneticilerin MİT tarafından gözaltına alınması başta sağlık gibi vatandaş için hayati önem taşıyan kurumlardan vatandaşın gereken hizmeti alamaması ve asgari oranda alınan hizmetlerin çileye dönüşmesi sonrasında vatandaşlarla devletin karşı karşıya getirilmek istendiği bir FETÖ taktiği mi sorularını akıllara getiriyor. Ayrıca halk tarafından sevilen devletçi ve milliyetçi isimlerin son dönemde sağlıktan özellikle yönetimsel sıkıntıları sebep göstererek art arda ayrılmaları ise vatandaş arasında daha önce örnek gösterilen bir kurumun bile isteye içi boşaltılarak askeri okullarda olduğu gibi birilerine yermi açılıyor sorularını akıllara getiriyor. Yetkililerin ise Tarım Bakanlığı gibi bazı örnekleri gözününde bulundururak gerekli çalışmaları başlatıp başlatmadıkları ise merak konusu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önceki gece Resmi Gazete’de yayımlanan sürpriz bir kararla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmış, Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atanmıştı.

NEDİM ŞENER’DEN DİKKAT ÇEKEN TWİT

Türkiye’nin ünlü yazarlarından Nedim Şener bugün kurumlarda hala FETÖ mensuplarının aktif olduğunu dile getirdiği Twitinde şu ifadelere yer verdi;

” FETÖ’cüler ‘geri döneceğiz’ diyorlar, gerek yok. Çünkü devlet içinde FETÖ hala aktif görevde; Eğitimde, Adliyede, Ekonomide, Askeriyede..

FETÖ ile mücadele sayısı az vatansever ile siyasi olarak 1 Bakan ve Cumhurbaşkanı’na kaldı.

Çok ama çok küçük bir örnek 👇👇👇”

ŞAMİL TAYYAR’DAN KİBİR BİTİRİR MESAJI

Konuyla ilgili sosyal mesaj hesabından; kibirli, saman altından su yürütmeye çalışan, bir kaç yüzlü siyaset ve bürokrasi insanlarına mesaj niteliginde bir Twitter paylaşımında bulunan Ak Parti’nin sevilen milletvekili ve fikir adamı Şamil Tayyar ise şu ifadelerde bulundu;

” Tarım ve Orman Bakanlığına atanan Prof.Dr. Vahit Kirişçi hocamızı kutlarız.

Allah yolunu açık etsin.

Bekir Pakdemirli’nin ise kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim.

Her görevin bir sonu var. Aslolan milletin vicdanında yer almak, Allah’ın rızasını kazanmaktır. ”

Bizdenmiş gibi gözüken ama Devletimize ve insanımıza bile isteye zarar veren, vermek isteyen hainlerden Allah (c.c.) Mazlumun tek umudu Türkiye’yi korusun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla