Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR SANAYİSİ’NDE KADIN ELİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİR SANAYİSİ’NDE KADIN ELİ
3.818
23 Mart 2021 - 17:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir sanayisinde tornacıda çalışan 22 yaşındaki Doğa Tuğçe Durmuş, ustalığıyla görenleri şaşırtıyor. Makine mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi olan Durmuş, çalıştığı yerde kaynaktan tornaya kadar her işi severek yapıyor.

Kırşehir Esnaf Televizyonunun da yeralan haberine göre, Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde bir torna atölyesinde çalışan 22 yaşındaki Doğa Tuğçe Durmuş, atölyeye gelenleri ustalığıyla şaşırtıyor. Ankara Gazi Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyan ve online eğitim sürecini çalışarak değerlendirmek isteyen Durmuş, azmiyle kadınlara ilham kaynağı oluyor.
Küçüklüğünden beri makinelere ilgi duyduğunu ve kadın olmanın verdiği azimle çalışmaya başladığını belirten Durmuş, kısa sürede sanayi esnafının da gönlünü kazandı.

 Doğa Tuğçe Durmuş elinden gelen her işi yapmaya çalıştığını belirterek, “Online eğitim sürecinde mesleki boşluğumu sanayide iş öğrenerek doldurmak istedim. Buraya geldiğimde işverenim önce şaşırdı sonra azmime hayran kaldı. Burada 5 aydır çalışıyorum. CNC makinesini kullanıyorum. Ancak ihtiyaç olduğunda kaynak ve torna işlerine de yardımcı oluyorum.” dedi.

“KADININ GÜCÜ AZMİDİR”
Atölyeye gelenlerin şaşırdığını dile getiren Durmuş, “Beni görenler şaşırıp yadırgıyorlar. Çünkü sanayide kadın çalışana çok az rastlanıyor. “İlk defa görüyorum” diyenlere “İnşallah daha fazla görürsünüz” diyorum. Sanayi için erkek gücü gerekli denilir ama ben kadınların istedikleri zaman her işin altından kalkacağına inanıyorum. Çünkü kadının gücü azmidir. Önemli olan yaptığın işi benimsemek ve sevmek.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x