Kırşehir Haber Vakti

3 FARKLI HASTANE 3 FARKLI RAPOR PERİŞAN OLAN BİR HAYAT

3 FARKLI HASTANE 3 FARKLI RAPOR PERİŞAN OLAN BİR HAYAT
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
14.990 Okundu
05 Nisan 2021 - 10:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ nde hizmetli olarak çalışan Gökhan Özdemir, “Askerliğe elverişli değildir” denilerek askere alınmadı. Özdemir, 2016’da aldığı raporlarla engelli kadrosundan devlet memuru olarak işe başladı. 5 yıl çalışan Özdemir’in, 25 Ocak’ta engelli raporu kabul edilmeyerek işine son verildi.

Kırşehir’de yaşayan 31 yaşında ki Gökhan Özdemir, 2010 yılında askere gitmek için sevk edildiği askeri hastane’ de yapılan kontrollerin ardından düz taban ve görme sıkıntısı olduğu belirlenen Özdemir’e “Askerliğe elverişli değildir” raporu verdi. Özdemir, 2012 yılında sağlık kurulu raporu almak için Kırşehir Eğitim ve AraştırmaHastanesi’ne başvurdu. Bu hastanede % 14 zihinsel ve fiziksel engelli raporu verildi. Rapora itiraz eden Özdemir, bu defa başvurduğu Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yüzde 41 oranında engelli olduğuna dair rapor aldı. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kayseri’de verilen yüzde 41 oranında engelli raporuna itiraz ederek Özdemir’i Ankara Yıldırım Beyazıt Hastanesi’ne gönderdi. Yıldırım Beyazıt Hastanesi ise, Gökhan Özdemir’e yüzde 33 oranında engelli olduğuna dair heyet raporu verdi.MEMUR OLARAK GÖREVE BAŞLADI

Aldığı zihinsel ve fiziksel engelli raporu ile devlet memurluğuna atanmak için başvuruda bulundu. Verilen 3 farklı heyet raporunu da başvuru sırasında görevliye teslim etti. Görevli 3 heyet raporunu inceledikten sonra, Kayseri’den verilen yüzde 41 oranında engelli olduğuna dair raporu alarak diğer 2 raporu ise Özdemir’e iade etti. Özdemir, 2016 yılında engelli kadrosunda hizmetli olarak Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanarak Hüsnü Özyeğin Okulunda işe başladı.

RAPOR FARKLILIĞINDAN GÖREVİNE SON

Kırşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 3 farklı engelli raporu olduğu gerekçesiyle 25 Ocak 2021 tarihinde Özdemir’in görevine son verdi. Beş yıldır hizmetli olarak devlet kadrosunda çalışan Özdemir, avukatı Ali Erdem Gündoğan aracılığıyla hukuka aykırı göreve son verme işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Yozgat İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Açılan davanın sonucunu bekleyen Özdemir, “Engelli miyim, değil miyim? Karar versinler. Devlet önce ‘engellisin’ diye rapor veriyor, sonra memur yapıyor. 5 yıl geçiyor, ‘Sen engelli değilsin’ diye işime son veriyor. Beni mağdur ediyorlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla