Kırşehir Haber Vakti

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN OKULLARA ZİYARET

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN OKULLARA ZİYARET
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
307 Okundu
08 Aralık 2021 - 16:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu okul ziyaretleri kapsamında 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Cacabey Ortaokulu ve Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve müdürlerle bir araya gelerek eğitimin ve okulların durumunu istişare etti

Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, Park ve Bahçeler Müdürü Ahmet Karaman ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun’la birlikte ilimizde bulunan okul ziyaretlerine devam eden Başkan Ekicioğlu, okulların sorunlarını yöneticileriyle istişare ederken eğitim durumuyla ilgili de görüş alış verişinde bulunuyor.Ekicioğlu bu kapsamda 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Cacabey Ortaokulu ve Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve müdürlerle bir araya geldi. Görüşmelerde, eğitimin genel durumu, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri hakkında görüş alış verişinde bulunan Başkan Ekicioğlu, geleceğin teminatı olan çocukların emanet edildiği okulların önemini vurgulayarak, ülkenin büyümesi ve kalkınmasının yolunun eğitimden geçtiğini belirtti. İlk yapılması gerekenin ise bütçeden Milli Eğitime kaynak aktarımı olması gerektiğinin altını çizdi.Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Bugün gelinen noktada eğitimin önemi daha da artmıştır. Pandemi sürecinin de eklenmesiyle oluşan bilgi açığını kapatmak için çalışmalar yapılmalıdır. Bugün 100 binin üzerinde öğretmen adayı atama beklemektedir. Yapılan araştırmalara göre 43 bin 627 dersliğe ihtiyaç var. Sorunların çözümü noktasında mutlaka bir Eğitim Bilim Kurulu oluşturulmalı ve Eğitim Şurası yapılmalıdır.Öğretmenler Meslek Kanunu’nun ivedilikle çıkartılmasını düşünüyor ve bu konuda öğretmenlerin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Öğretmenlerimiz toplumda mutlak ve mutlaka farklı bir konuma getirilmelidir. 3600 Ek Gösterge polislerimizle birlikte öğretmenlerimize de ivedilikle verilmeli ve bu konuda daha önce verilen sözler tutulmalıdır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla