Kırşehir Haber Vakti

BU KADARINA DA PES! EL EDEP AHLAK, EL VİCDAN

BU KADARINA DA PES! EL EDEP AHLAK, EL VİCDAN
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
659 Okundu
02 Haziran 2022 - 15:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal hakkında sözde milli görüşcü Saadet Partisi’ nin yayın kuruluşu Milli Gazete tarafından ahlaksızca yapılan iftira niteliğindeki asılsız haber nedeniyle gazete bedel ödemeye başladı.

Millî Gazete tarafından geçtiğimiz haftalarda “AKP ve MHP’de peş peşe istifalar. Çorap söküğü gibi…” başlıklı ve içerisinde birçok yalan, dolan, iftira barındıran yalan haber nedeniyle Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal hukuki süreç başlattı.

Konu hakkında gerçek ve doğru bilgilerin hukuki olarak gazeteye ulaşmasının ardından ne idüğü belirsiz kaynaklardan edinilerek yapıldığı anlaşılan haber hakkında haksız olduğunu anlayan yayın kuruluşu çark etti.

Aleni yalan ve iftiradan oluştuğu Kırşehir’de yaşayan ve az çok siyaseti takip eden insanlar tarafından hemen anlaşılan ve vicdanları yaralayan haber sonrası vatandaslar, ” Milli Görüşün merhum lideri Necmettin Erbakan tarafından kurulan bir gazeteye, hatta hiç bir Müslüman kuruluşa, Müslüman insana bu yakışmaz.” Yorumlarında bulundular.

Başkan Ünsal’ın avukatı aracılığı ile ulaştığı gazete konunun aslını ve doğrusunu içeren Ünsal’ın açıklamalarını yayınlamak zorunda kalarak yalan ve iftira dolu çirkin haberin bedelini ödemeye başladı.

Konuyla ilgili Hukuki sürecin devam ettiği aktarılırken işte gazetenin yayınlamak zorunda kaldığı Ünsal’ın avukatı aracılığı ile yaptığı açıklamaları;

“Müvekkilimin yeni parti binası yaptırdığı ve İl başkanı olduktan sonra ekonomik olarak değişim yaşadığı ve bir takım yolsuz işler yapıyormuş gibi gösterilerek yalan haber yapılmıştır.

Haber içeriğindeki “Ünsal, göreve gelir gelmez 2 milyon TL’ye parti binası yaptırdı.” Metni doğru haber olmayıp, İl başkanlığınca eski ve ihtiyaca cevap vermeyen binadan çıkılarak üye ve hemşereilerine daha kaliteli ve verimli hizmet verme amacıyla daha geniş bir yer kiralanılarak taşınılmıştır. Taşınma kararı yönetim kurulu istişaresi ile alınmış olduğu gibi, kiralama ve teşrifat gideri haberde belirtilen miktarın çok azına yapılmış olup halen kalan borç taksitler halinde ödenmektedir.

Kamuoyu açıkca bilmelidir ki, Sn. Seher Übsal siyasete atıldıktan sonra ticari faaliyette bulunmadığı gibi, tercüman-mütercimlik işini bile en aza indirgemiştir. Yapılan asılsız haberler ile amaçlanan, müvekkilerimizi bir takım yolsuz işlerle uğraşıyormuş gibi gösterip, toplum nezdinde kendilerini itibarsızlaştırma ve bunun üzerinden AK Parti’yi yıpratma gayretinden ibarettir.

Müvekkilin kendisi adına bir inşaatı yoktur. Kendisine villa yaptırdığı iddia edilen arsa müvekkil ve eşinin yurtdışında işçi olarak çalıştığı dönemde 07.06.2006 tarihinde 9.100 TL’ye aldıkları eşi adına 645 m2’lik 16 senedir malik oldukları bir arsadır. Kırşehir Belediyesine inşaat ruhsat başvurusu il başkanı atanmadan daha önce 04.11.2020 tarihli olup o tarihten bu yana inşaatı devam eden ailelerinin katkısı ile yapılmaya çalışılan villa değil kottan 2 katlı müstakil evdir.

Şüphesiz ki haberi yapan gazetenin hakkı doğru bilgilendirmek adına bir kaygısı bulunmamaktadır. Gerçek olmayan bu tür haberlerin yapılmasının amacı, toplum nezdinde müvekkillerimizi itibarsızlaştırır, karalanarak sansasyon oluşturmaktır. Halkımızın aklında hiçbir soru işareti kalmaması adına iş bu açıklamayı yapmak gereği hasıl olmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla