Kırşehir Haber Vakti

CHP KIRŞEHİR İL TEŞKİLATINDA KRİZ BÜYÜYOR

CHP KIRŞEHİR İL TEŞKİLATINDA KRİZ BÜYÜYOR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
669 Okundu
26 Mayıs 2022 - 21:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinden Kırşehir İl ve Merkez İlçe Başkanlığına misilleme niteliğinde görevden alma hamlesi yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezi tarafından 15 Mayıs 2022 tarihi itibari ile Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Ahmet Aydoğan’ın atandığı açıklanmıştı. Bunun akabinde parti çalışmalarına başlayan Aydoğan atanmasının 7. gününde 17 Mayıs 2022 tarihinde CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığının imzası ile görevden alındı. Aydoğan’ın il örgütü tarafından görevden alındığı ve partide hiçbir görevinin olmadığı aynı zamanda partinin tek gençlik kolları başkanının İdil Zaman olduğu içeriğindeki sert açıklama CHP Kırşehir İl Teşkilatının tüm sosyal medya hesaplarında yer alırken Haber Sitemizde de konuya yer verildi.Kırşehir’ de tüm bunlar yaşanırken Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından 20 Mayıs 2022 tarihli yazı ile; “

– Genel çalışma disiplinine uymadığı, kendisinden istenilen çalışmaları faaliyete geçirmediği,

– Düzeni olarak göndermesi gereken faaliyet raporunu göndermediği,

– Dikey hiyerarşik yöntem ile bağlı olduğu Gençlik Kolları Genel Merkeziyle uyumlu hareket etmediği,

– Kendisinden talep edilen üyelik artışını sağlayamadığı,

Tespit edilmiş ve değerlendirilmiş olup yapılan değerlendirme sonucu CHP Parti Tüzüğünün 25. maddesi ve geçlik kolları yönetmeliği uyarınca CHP Kırşehir Gençlik Kolları Başkanı İdil Zaman’ ın görevden alınmasına, CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu olarak karar verilmiştir.’’ Denildi.İdil Zaman’ ın görevden alınmasının, CHP Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından Kırşehir Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkan’ ı olarak atanan Ahmet Aydoğan’ın CHP il örgütünün görevden almasına misilleme olduğu iddia edildi.

Partililer arasında Kırşehir İl Gençlik Kolları Başkan’lığına CHP Milletvekili Metin İlhan ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na yakınlığı ile bilinen Ahmet Aydoğan’ ın mı yoksa başka bir isimin mi atanacağı merak konusu oldu. CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığının üstüne basa basa “ İl Gençlik Kolları Başkanımız İdil Zaman’ dır ve kendisi ile çalışmaya devam edeceğiz. “ açıklamalarının ardından gelen görevden alma il örgütünün Genel Merkez ile arasında ihtilaf ve sorun olduğu yorumlarına neden oldu. Parti kulislerinde görevden alınmaların devam edeceği konuşulurken yaşanan kaos ortamının nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Yaşanan süreç den bazı görseller;
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla