Kırşehir Haber Vakti

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN SANSÜR YASASI EYLEMİNE DESTEK

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN SANSÜR YASASI EYLEMİNE DESTEK
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
71 Okundu
05 Ekim 2022 - 0:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazetecilerin Meclis’te ‘sansür yasası’ eylemine aralarında Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ ın da olduğu CHP’lilerden destek.

AK Parti ve MHP’nin TBMM’ye sunduğu ‘sansür yasası’ teklifi gazeteciler tarafından siyah maskelerle genel kurul basın locasında protesto edildi. Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan başta olmak üzere CHP’ li milletvekilleri de bu sırada “Sansür yasasına hayır” dövizlerini göstererek gazetecilere destek verdi. Kırşehir’de bazı basın mensupları ise CHP Milletvekili İlhan’ın aynı tepkiyi yerel ve ulusal basına karşı Kırşehir Belediyesinin uyguladığı sansüre de göstermesini istedi.

AK Parti ve MHP’nin ‘dezenformasyonla mücadele’ iddiasıyla Meclis’e getirdiği ve sansürle sonuçlanacağı eleştirilerine neden olan 40 maddelik yasa tasarısı Adalet Komisyonu’nda kabul edildikten sonra TBMM Genel Kurulu’nun gündemine gelmişti. Basın meslek örgütleri düzenledikleri protestolarla yasanın geri çekilmesini isterken Meclis’in temmuzda tatile girmesiyle genel kurul görüşmeleri ekime kalmıştı.

TBMM’nin yeni yasama yılının ilk Genel Kurul toplantısı başladı. AK Parti ve MHP’nin TBMM’ye sunduğu ‘sansür yasası’ teklifi bugün Meclis Genel Kurulu’na gelecek. Bugünkü birleşimin açılışında 10 basın meslek örgütü temsilcisi de yasayı protesto etmek için siyah maskeler takarak basın locasına girdi.

Bu sırada başta Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan olmak üzere CHP milletvekilleri de gazetecileri alkışlayarak, ellerindeki “Sansür yayasına hayır. Basın ve ifade özgürlüğü istiyoruz. Anayasa’ya aykırı yasa geri çekilsin. ‘Yalan haber’ kime göre, neye göre” diye yazılı dövizleri açarak destek verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla