Kırşehir Haber Vakti

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN SAĞLIKTA YAŞANAN SIKINTILARI MECLİS KÜRSÜSÜNE TAŞIDI

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN SAĞLIKTA YAŞANAN SIKINTILARI MECLİS KÜRSÜSÜNE TAŞIDI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
325 Okundu
26 Şubat 2022 - 13:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan Kırşehir sağlıkta yaşanan sıkıntıları TBMM kürsüsünde dile getirdi.

TBBM Genel Kurulunda söz alan Kırşehir Milletvekili İlhan, kürsüde yaptığı konuşmada ilimizde ki sağlık hizmet sunumunda yaşanan sorunları dile getirdi.

Türkiyede Kırşehir’in, tek Hastanesi olan bir kaç ilden birisi olmasına ve ikinci bir hastaneye ciddi bir şekilde ihtiyaç duyulmasına rağmen ilimize ikinci bir hastanenin yapılmamasını eleştiren İlhan, bunun üzerine birde sağlıkta yaşanan yönetimsel sıkıntılar gibi çeşitli sebeplerden dolayı yıllarını Kırşehir’e adamış doktorların, sağlık çalışanlarının istemeselerde ilimizi terketmek zorunda olmalarının mağduriyetlere neden olduğunu söyledi. Sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin yanı sıra, Kırşehir’de yaşayan vatandaşların son günlerde 30′ a yakın doktorun ilimizden ayrılmasıyla yaşanan doktor eksikliği nedeniyle muayene sırası bulabilmek için sabah ezanında hastane önünde sıra oluşturması, uzun randevular sonucunda sağlıkları, hayatları konusunda mağduriyet yaşadıkları için çözümü diğer illerde muayene olmakta aramalarının olayın vahametini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiğini dile getiren Milletvekili İlhan sözlerini şu cümlelerle tamamladı;

” Eskiden çok başarılı ve sistemli bir sağlık hizmet sunumu olan Kırşehir’de civar illerden de hastalar muayeneye gelirken bugün hastanede uzun yıllardır hizmet veren diyaliz hastaları için hayati önem taşıyan şehrin tek Nefroloji doktoru bile ilimizden ayrıldı. Artık sağlıkta yaşanan bu keşmekeşlikten, kaderine bırakılan sağlık sisteminin sahipsizliğinden vatandaş bıktı, usandı. ” Dedi.
KIRŞEHİR SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Çalışanları Derneği tarafından yönetimsel ve sendikal sıkıntılar nedeni ile hekimler ve sağlık çalışanlarının ilimizi terk ettikleri yönünde defalarca açıklamalarda bulunulmuştu. Dernekten ” İKİ ÖNEMLİ İSİM DAHA AYRILDI ” başlığı ile yapılan son açıklama da ise şu ifadelere yer verilmişti;

” Kırşehir sağlık camiası, uzun yıllardır ilimizde sağlık hizmetinde bulunan iki önemli hekimini daha uğurladı. Kırşehir’ li olan Kadın Doğum Uzman Doktoru Okan Arıöz ve uzun senelerdir Kırşehir’de tek Nefroloji Uzman Hekimi olarak görev yapan Aydın Güçlü Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevlerinden tayin alarak ayrıldılar.
İlimizde son aylarda onca doktorun ayrılmasından sonra; Hastaların randevu almada en çok zorlandığı polikliniklerden Kadın Doğum Polikliniği ve uzun yıllardır tek Hekimin hizmet sunduğu Nefroloji Polikliği saygın hekimlerinin ilimizden ayrılması sağlık camiası başta olmak üzere Kırşehir’li vatandaşlarımız tarafından üzüntü ile karşılandı.

Sağlık camiası ve Kırşehir’de yaşayan vatandaşlar artık bu üzüntü veren ve göz göre göre yaşanan gidişlere yetkililerden bir çare bulunmasını bekliyor.

Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı
Yasin Yavuz ”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla