Kırşehir Haber Vakti

CHP, KIRŞEHİR’DE İŞ VAADİ İLE ROZET TAKMIŞ

CHP, KIRŞEHİR’DE İŞ VAADİ İLE ROZET TAKMIŞ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
136 Okundu
08 Ağustos 2022 - 11:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP, Kırşehir’ de oğluna iş vaadi ile parti rozeti takılan Muhtar Çakmak olayı ile gündemde.

Star Gazetesinde yer alan habere göre; Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti rozeti taktığı Kayseri’nin Bünyan ilçesindeki Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Hanife Çakmak, CHP’lilerin ‘’ Kırşehir elimizde oğluna Kırşehir’ de iş bulunacağız! ’’ vaadi ile kendisini oyuna getirdiklerini söyledi. Meclise davet edildiğini belirten Çakmak burada kendisine CHP rozeti takılacağından haberinin olmadığını, gerçekte ise MHP’li olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Kayserili muhtarlara CHP rozeti takmıştı. Kayseri’nin Bünyan ilçesindeki Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Hanife Çakmak da CHP rozeti takılanlar arasındaydı. Çakmak, rozet takımı sonrasında CHP tarafından kandırıldığını ifade eden bir video yayınladı. Bu videoda Çakmak, CHP’li isimler tarafından oğluna Kırşehir’ de iş bulunacağının vaat edildiğini, meclise davet edildiğini, meclis gezisi esnasında CHP rozeti konusunda oyuna getirildiğini, CHP’li milletvekillerinin kendisini kandırdığını, CHP rozetinin takılacağından haberinin olmadığını, son anda kendisine rozet takılacağının söylendiğini ve CHP üyesi olmadığını aslen MHP’li olduğunu ifade etti.“NE ZAMAN VAZGEÇECEKSİNİZ?”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Çakmak’ın CHP tarafından oyuna getirildiğini ifade ettiği videoyu sosyal medyadan paylaştı. Dağ video paylaşımıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Dağ, “Dün ortaya çıkan elektrik yalanından sonra bugün de üyelik yalanı… Kapasiteleri hizmet ve projelere yetmediği için bu tür ali cengiz oyunları yürütüyorlar. Vatandaşlarımızı çirkin kampanyalarınıza alet edip yüzüstü bırakmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz Kemal Kılıçdaroğlu?” diye sordu.Çetin Arık’ın kendilerini davet ettiğini belirten Çakmak şu ifadeleri kullandı:

“Önce benim cenazeme perşembeme geldiler. Perşembeye geldiklerinde iş konularında konuşuyorduk. Benim oğlum da ‘Kırşehir Üniversitesi’ni bitirdi’ dedim. Ümit Hanım da dedi ki, sizin çocuğunuza iş bulacağız. Kırşehir’de bizim elimizde deyince ben de çaresiz olunca insan ‘tamam’ dedim. Konuştuk bir gün sonra bizi yemeğe davet ettiler Ankara’ya. ‘Vekilimiz sizi yemeğe davet ediyor’ dediler. Yemeğe gittik. Güzel güzel karşıladılar. Kahvaltı yaptık. Ondan sonra meclisi gezdirdiler. Meclisin içinde yerlerini tanıttılar. Vekil odalarını falan gösterdiler.Sonra biz ‘hani saat kaçta çıkacağız, otobüslere saat kaçta bineceğiz falan geceye kalmadan diye konuşurken muhtarlar aralarında Ümit Hanım, ‘Genel başkan gelecek size rozet takacak’ dedi. Biz de bir tek bayan muhtarlar olarak değil, bütün herkes heyecanlandı, ne rozeti! Erkek muhtarlardan bazıları ‘biz çiftçiyiz biz taktırmayız’ dediler bazıları takalım’ dediler ama genel anlamda hiç kimse istemedi. Bunlar bir güzel bizi ikna ettiler. Dediler ki ‘işte rozet takılsın hiçbir şey olmayacak. Medya da sizi sunmayacağız, açıklama yapmayacağız. Bu burada kalacak’ Sonra genel başkan geldi, rozeti taktı. Tekrar öğle yemeğine götürdüler, Hatta çıkarken bile on kere vekile sordum, ‘bir şey olur mu? Bir problem çıkar mı?’ diye sorduğumuzda da ‘Yok kesinlikle bu burada kaldı, bitti. Hiçbir şey olmayacak deyip bir şekilde bizi gönderdiler. Ben geçmişte CHP’ye falan üye değildim şu anda zaten üye değilim. Kesinlikle CHP ile hiçbir bağım yok. Ben MHP’nin yönetimindeydim. Bünyan’da kimse sorsalar da MHP’li olduğumu herkes söyler. CHP ile hiçbir bağlantım yoktu olmadı olamaz da zaten.”

ELEKTRİK YALANI DA DEŞİFRE OLMUŞTU

Kılıçdaroğlu’nun üç ay önce elektriği kesildiği iddiasıyla ziyaret ettiği İbrahim Öztürk, türlü vaatlerle CHP’liler tarafından kandırıldığını itiraf etmişti.Öztürk, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemiş, kendisine CHP’liler tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediğini söylemişti.

Öztürk açıklamasında, “Bana il başkanı ve ilçe başkanı ‘Eksiğin neyse biz tamamlayacağız, yapacağız’ dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla evime büyükşehirden ekipler geldi, evimi incelediler. Evimde hiçbir şey olmadığını gördüler, sana her şeyi getireceğiz dediler.” demişti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla