Kırşehir Haber Vakti

CHP MİLLETVEKİLİ İLHAN,CACABEY’İN AKIBETİNİ MECLİSE TAŞIDI

CHP MİLLETVEKİLİ İLHAN,CACABEY’İN AKIBETİNİ MECLİSE TAŞIDI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
633 Okundu
17 Şubat 2021 - 20:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan MHP Lideri Devlet Bahceli’ nin astronot yerine Cacabey önerisinin mutluluk verici olduğunu ancak Bahçeli’nin aynı hassasiyeti Cacabey Medresesi’ nin bitmek bilmeyen restorasyonu içinde göstermesini bekliyoruz dedi.

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Devlet Bahçeli’nin astronot yerine Cacabey isminin kullanılması önerisinin kırşehirlileri mutlu ettiğini söyledi. Ardından ise Bahceli’ nin aynı hassasiyeti bitmek bilmeyen Cacabey Medresesi’ nin restorasyonu içinde göstermesini dile getiren ilhan, Kırşehir’lileri rahatsız eden kötü duruma biran an önce Bahçeli ve hükümet yetkililerinin el atılmasını istedi.

 TBMM’ de söz alan Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan şunları söyledi;

” Sayın Başkan değerli milletvekilleri Gündemimize uzayda eklenince MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ de astronot yerine Cacabey isminin kullanılmasını önerdi. Bu öneri Kırşehir’de büyük bir sevinçle karşılandı. Ancak keşke sayın Bahçeli bu hassasiyetini Cacabey Medresesi nin uzun süredir bitmek bilmez restorasyon çalışması içinde göstermiş olsaydı. Yapılan sözleşme gereği 3 Şubat 2020 tarihinde bitirilmesi gereken proje ne yazık ki gerekli tadilatlar yapılmadığı için şehir merkezinde atıl olarak beklemektedir. Buradan Sayın Bahçeli ve hükümet yetkililerine sesleniyorum bir an önce bu Cacabey Medresesi nin kötü durumunu düzeltmek için gerekli adımların atılmasını sağlayınız Zira Cacabey gökbilim Medresesi sadece kırşehirliler için değil Türk tarihi için ve UNESCO Dünya Mirasına alınmış bir yapı olması açısından da çok önemli kültürel bir değerdir. Teşekkür ederim. “

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla