Kırşehir Haber Vakti

ÇYDD’ DEN ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

ÇYDD’ DEN ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR DESTEĞİ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okundu
18 Aralık 2020 - 17:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir’ de eğitim gören öğrencilerden ihtiyacı olanlara Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından bilgisayar hediye edildi.

ÇYDD Kırşehir şubesi tarafından eğiteme destek amacıyla “Öğrencilerimize Bilgisayar Desteği” projesi kapsamında kampanya başlatıldı.

Kampanya ile ilgili ÇYDD Kırşehir Şubesinden yapılan açıklamada; ” Tüm dünyayı etkisi altına COVID-19 salgını önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçiş ile birlikte teknolojiye sahip olmak bir zorunluluk haline gelmiştir.
Maddi yetersizlikler içinde eğitimine devam etmek zorunda olan öğrencilerimizin uzaktan eğitimi mümkün kılan bilgisayar, tablet vb. teknolojik donanım ve internete erişimlerinin olmadığını tespit ettik.

Kuruluşundan bugüne eğitime destek için projeler geliştiren ve uygulayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak bu ihtiyacı karşılamak üzere “Öğrencilerimize Bilgisayar Desteği” projesini hayata geçirdik.

Bu projede derneğimizden burs alan üniversiteli öğrencilere bilgisayar, orta öğretim öğrencilerini de tablet sahibi yapmayı, ayrıca bu donanımı kullanabilmeleri için internet desteği vermeyi hedefledik.
Bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışmalara destek veren bağışçılarımızla birlikte 25 öğrencimize tablet ve bilgisayar desteği sağladık.
Öğrencilerimizin eğitimlerine destek için şube çalışmalarımıza destek veren;
-ÇYDD Genel Merkezine
-Kırşehir Belediyesine
-Biyologlar Derneğine
-Değerli üyemiz Musa SOLAK öğretmenimize
-“İyilik Peşinde Koş” kampanyasında bilgisayar desteği için şubemiz adına koşan bursiyer öğrencimiz Serhat LENGER’e öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. ” ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla