Kırşehir Haber Vakti

İDDİALARIN HEDEFİNDEKİ KIRŞEHİR’Lİ İŞ ADAMI AÇIKLADI

İDDİALARIN HEDEFİNDEKİ KIRŞEHİR’Lİ İŞ ADAMI AÇIKLADI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2.210 Okundu
09 Haziran 2021 - 0:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Almanya’da yaşayan Kırşehir’ li iş adamı Taner Ay’ ın, Sedat Peker’ in Almanya’da derneklere para gönderdiğini söylediği 9. videosunun hedefindeki isim olduğu iddia edildi.

Sedat Peker 9.videosunda, “Almanya’da o dernekler var ya, iyi arkadaşlar ben seviyorum, rica ederdi ‘Para yollar mısın onlara?’ diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım” dedi.

Sedat Peker’in 9. videosunda bahsettiği bu derneğin bazı sosyal medya hesaplarında ve tv kanallarında “Osmanen Germania” Yani: Almanyalı Osmanlılar Derneği olduğu iddia edildi.

Osmanen Germania, Almanya’da “boks klubü” adı altından faaliyet gösteren bir kuruluş.

Alman hükümetinin “Almanyalı Osmanlılar” hakkında bazı hukuk dışı faaliyetler nedeniyle açtığı davalar neticesinde Almanyalı Osmanlıların faaliyetlerine 2018 yılında son verildiği iddia edildi.

Bugün ulusal basında ultralüks yaşamı ve ünlü siyasetçilerle boy boy resimleri yayınlanan, Kırşehir’ in Kaman İlçesi nüfusuna kayıtlı  Taner Ay, Almanyalı Osmanlılar’ın “Duisburg” başkan yardımcısı.

Almanya doğumlu, Liseyi Almanya’da okudu, üniversiteyi İngiltere’de okudu.

Emlak, enerji, sağlık ve sanayi alanında faaliyet gösteren şirketleri var.

Taner Ay babası Çetin Ay ile birlikte Almanya’da çok branşlı şehir hastanesi kurdu. Bugün City Klinik Şehir Hastanesi Almanya’nın en büyük hastanelerinden biri olarak kabul ediliyor. Babası Çetin Ay Avrupa İş Adamları Platformu kurucularından. Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı ve Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisi.

Taner Ay’ ın sosyal medya hesabından paylaştığı; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi siyasetçilerle olan fotoğrafları ve Almanyalı Osmanlılar’ın “Duisburg” başkan yardımcısı olması nedeniyle bazı yazılı ve görsel medyada Sedat Peker’in söylemlerinde ki derneğin yöneticisi olduğu iddialarına maruz kaldı.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Tan ise şunları söyledi,

” Bazı ulusal medya kanallari ve sosyal medya troll hesapları üzerinden Ak Partili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gibi birçok siyasi ile paylaştığım fotoğraflardan rahatsız olan ırkçı gruplar, bu fotoğraflarımı yayınlayarak şahsımı sözde Almanya’da faaliyet gösteren silahlı suç örgütü liderlerinden biri gibi gösteriyorlar. Ben ve ailem, yurt dışında yaptığımız yatırımlarla ülkemizi başarı ile temsil etmeye devam edeceğiz. Daha önce FETÖ, PKK/YPG, Alman Derin Devleti NSU, Nazi seviciler ve şimdi de bu troll hesaplar, beni vatan sevdamdan vazgeçiremeyecek. ” dedi.

Yakın çevresi tarafindan, Almanya’da Türklere karşı yapılan ırkçı saldırılara karşı arkadaşları ile birlikte mücadele edip karşı durduğu iddia edilen Taner Ay,  karalama haber yapan hesaplar ve TV kanalları hakkında hukuki süreç başlattığını ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla