Kırşehir Haber Vakti

İL ÖZEL İDARESİ KARLA MÜCADELEDE TAKDİR TOPLADI

İL ÖZEL İDARESİ KARLA MÜCADELEDE TAKDİR TOPLADI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.598 Okundu
30 Ocak 2022 - 0:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir İl Özel İdaresi ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarını Tamamladı.

İlimiz genelinde bir haftadır etkili olan kar yağışına, İl Özel İdare Karla mücadele ekiplerinin gayretli ve özverili çalışmaları sonucunda anında müdahale edildi.

Kar yağışının etkili olduğu 22 Ocak Cumartesi günü saat 04.00’ten itibaren İl Özel İdare Karla Mücadele ekipleri tarafından Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçesine bağlı köylerde karla mücadele çalışmaları başlatıldı.

İlimiz genelinde son yılların en yoğun ve etkili olan kar yağışına, 36 iş makinası ve 79 personel ile Karla Mücadele çalışmaları ekipler tarafından gece gündüz çalışarak gerçekleştirildi.İl Özel İdaresi ekipleri çok büyük fedakârlık göstererek çalışma saati haricindeki dinlenme ve konaklama sürelerini evlerine gelmeyerek ilçelerdeki Jandarma karakolları, yurtlar, hastaneler ve misafirhanelerde kaldılar.

Kırşehir İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada s

252 Köy, 44 Bağlısı; 296 Yerleşim Yerinde 2.528 Km’lik Yol Güzergâhımızda 7/24 Saat Karla Mücadele Çalışmaları Gerçekleştirildi

İlimiz genelinde etkili olan kar yağışına, 36 iş makinası ve 79 personel ile 252 köy, 44 bağlısı toplamda 296 yerleşim yerinde karla mücadele çalışmaları ekipler tarafından gece gündüz toplam 7/24 saat çalışarak gerçekleştirildi.

252 Köy, 44 köye bağlı toplam: 296 Yerleşim Yeri

2528 Km’lik Yol Ağında

36 İş Makinesi

79 personel ile 7 Gün 24 Saat çalışarak

560 ton serpe tuz

480 ton agrega malzemesi ile çalışmalar yapılmış ve devam etmektedir.

Özel İdare sorumluğundaki 2.528 km’lik yol ağında, olumsuz hava şartları, tipi ve rüzgârın etkisiyle kapanan yollar Merkez ve tüm ilçe köylerimizde karla mücadele çalışmaları ekiplerin özverili çalışmaları ile kazasız belasız tamamlandı. Köy içi ara yollarında açılması başladı ve devam ediyor.

Yolda Kalan Araçlar ve Ambulanslar Kurtarıldı Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Giderildi.

Olumsuz hava şartlarından dolayı yolda kalan 83 araç13 adet ambulans olmak üzere toplamda 96 araç kurtarıldı.

Özellikle Elektrik sıkıntısı olan köylerde Medaş ekiplerine ulaşım konusunda sıkıntıya düşmemesi için ekiplerimiz çok büyük bir çaba gösterdi.

Bazı Köylerin olumsuz hava şartlarından dolayı yollarının kapalı olması sebebiyle vatandaşlarımızın ekmek vb temel ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından yerine getirildi.

 İlimiz Karayolları sorumluğundaki birçok ana güzergâh da olan yollarda Karayolları ekiplerimize yardımcı olmak için ekiplerimiz ile koordineli olarak açılmıştır.

Afad, Jandarma, Medaş, Sağlık Görevlileri ve diğer kurum görevlilerimizin müdahale etmesi gereken köyler için karla kaplı olan yollarda ekiplerimizin büyük başarı ile ulaşıma açılmıştır.

Kapalı Köy Yollarımız İçin Büyük Mücadele Verildi.

Karla mücadele ekiplerimizin çok yoğun ve özverili çalışmaları sonucu Merkez ve tüm diğer ilçelerimizde kapalı köy yollarımızın açılması için çok büyük bir mücadele verildi.

 Karla Mücadele konusunda çok büyük emek ve özveri gösteren Karla Mücadelede görev alan tüm mesai arkadaşlarımızı başarılarından dolayı tebrik eden Genel Sekreterimiz Kurtuluş YILMAZ ; “ İlimizde son yılların en etkili kar yağışına karşı ilk günden itibaren karla mücadele ekiplerimiz ile köy yollarımızın ulaşıma açılması için büyük bir titizlik ve özveri ile gerçekleştirildi.

Zaman zaman etkili olan kar yağışı ve tipi, rüzgârında etkisiyle sürgün yaparak çalışmalarımızı ve açtığımız yolları tekrar kapattı.  Ama vatandaşlarımızın bu soğuk kış gününde mağdur olmaması için karla mücadele çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yolda kalan vatandaşlarımıza, Jandarma görevlilerimize, sağlık görevlilerimize, köylerde oluşan elektrik arızalarını yapmaya giden Medaş ekiplerimize, Afad ekiplerimize, köyde cenazeleri olup köylerine ulaşamayan hemşehrilerimize ve daha birçok kişilere yardımcı olduk.

İlimizde etkili olan kar yağışına, köy yollarımızın ulaşıma açılması konusunda anlayış gösterdikleri için tüm vatandaşlarımıza,  gece gündüz sahada çok büyük fedakârlıkla başarı gösteren mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, başarılı çalışmalarında dolayı hepsini tebrik ediyorum.” Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet ali
Mehmet ali
6 ay önce

Gercekten canı gönülden calışan arkadaşlara teşekkürler. Aldıkları her kuruş helal Rabim sağlık, huzur ve güc versin
Bazı calışanlar ve yöneticilerde devleti ve vatandaşı düşünmiyerek mesai doldurma peşinde günlük 4 saat calışıyor. Sabah 8.30da işbaşı 100-110km yolu 2.5saat 11, 12de işe başliyor
14.30-15de işibırakıyor mesai bitimine yetişmek icin

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla