Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ, REKTÖR VATAN KARAKA’YA DÖNEMİNDE HIZLA GELİŞİP MARKALAŞTI

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ, REKTÖR VATAN KARAKA’YA DÖNEMİNDE HIZLA GELİŞİP MARKALAŞTI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okundu
24 Ocak 2023 - 0:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir’de 2015 yılında bölgenin marka üniversitesi olma yolculuğunu başlatan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 2015-2023 yılları arasında fiziki, akademik ve genel büyüme oranı ile İç Anadolu Bölgesinin kaliteli üniversite yolculuğunu yazı dizisi ile paylaşıma açtı.Öğrenci ve insan odaklı üniversite anlayışıyla yönetimi devralan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, iyi insan yetiştirmek ve kaliteli eğitim – öğretimin sağlanması için 2015 yılından itibaren çalışma yürüttü.

Üniversitenin her alanda gelişime açık bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, üniversitenin başlattığı gelişim yolculuğunun Kırşehir için de önemli olduğunu söyledi.

Üniversitenin Fiziki Gelişimi için de İlk Adımlar 2015 Yılında Atıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziki anlamda büyümesi ve gelişmesi için Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldiği andan itibaren hiç durmadan çalıştı. 2015 yılında Rektör Karakaya’nın göreve geldiği dönemde Merkez Yerleşkemiz 55 bin 789 m² kapalı alana sahipti. Üniversitenin akademik, sportif ve sosyal faaliyet ihtiyaçlarının karşılanması adına fiziki alt yapı çalışmalarına hız verildi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için en elzem konulardan biri olan arazi ihtiyacının karşılanması için çalışmalarına başlayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, çalışmalarının ilk meyvesini 824 dönümlük arazinin üniversiteye tahsis edilmesiyle aldı. Arazi tahsisi ile üniversitenin açık alan miktarı artarken Ziraat Fakültesinin öğrenci uygulama ve öğretim üyeleri araştırma alanları genişletilmiş oldu.“Kalitede başarıdan başarıya koşan bir üniversite”

Kalite çalışmalarında önemli bir ivme kazanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin, kalite süreçlerine ilk adımı 2015 yılında attığını söyleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalitenin tesadüf olmadığını belirttiği açıklamasında; “2015 yılından bu yana ekip olarak iç ve dış tetkiklerde büyük başarı gösterdik ve üniversitemizin tüm personelinin Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilinçlendirdik. Kalite süreci boyunca başarılı bir performans sergileyen üniversitemiz 16 Şubat 2018 tarihinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Belgesini almaya hak kazanarak bu belgeye sahip ilk devlet üniversitesi oldu”dedi.Kalite çalışmalarında önemli bir başarı kazanan üniversite 2015 yılından bu yana geldiği süreçte kendi yerli yazılımı olan ’’Ahi Evran Üniversitesi Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi (BKYS)’’, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka tescili aldı.

Kalite çalışmalarını devamı niteliğinde olan ve üniversitelerin kalite güvencesi sistemi, eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı ve idari süreçlerde değerlendirilmesini sağlayan Kurumsal Akreditasyon Programı ile Türkiye’deki üniversitelerin ulusal düzeydeki katkılarının ve dünyadaki görünürlüklerinin artırılması amaçlanan Kurumsal Akreditasyon Programına Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin de dahil edildiği 12 üniversiteden biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite yönetimi ve personelinin yoğun çabaları sayesinde 5 Yıl Tam Akreditasyon alan üniversite olduğunu anlattı.Prof Dr. Karakaya, “Kalite süreçlerinin yanı sıra Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Türkiye Yükseköğretiminin yönünü değiştirecek yeni bir yükseköğretim anlayışı olan Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin, “Jeotermal ve Tarım” alanında pilot üniversite seçildi. Göreve geldiğimiz yıldan itibaren hem üniversitemizin hem de şehrin kalkınması için yoğun çaba gösterdik. Üniversitemizin pilot üniversite projeleri ile sahada birçok projeye imza attık ve şehri sağlık alanında da marka şehir yapmak için gayret gösterdik. 150 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini hayata geçirerek hizmete sunduk” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla