Ankara Demirspor’un ligden çekilme kararını basin yolu ile açıklamasının ardından temsilcimiz Kırşehir Belediyespor federasyona Ankara Demirspor’un yerine play-off oynamak için resmi başvuruda bulunduklarını açıklamışlardı. Kararın ardından Play-off oynama heyecanıyla coşku yaşayan taraftar ve yönetim sessizliğe büründü. Sakarya Spor ve Ankara Demirspor TFF tarafindan belirlenecek statda 20 Temmuz Pazartesi günü karşı karşıya gelecek.

Kırşehir Belediyespor’un başvuru açıklaması;

” TFF’ye yaptığımız yazılı başvuru metnini, taraftarlarımız ve spor kamuoyu ile de paylaşmak isteriz.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’un 2. sırasında yer alan Ankara Demirspor 10.07.2020 tarihli duyurusu ile birtakım sebeplerden ötürü futbol şubesini kapattığını ve ligden çekildiğini bildirmiştir. 2. sırada yer alan Ankara Demirspor’un söz konusu ligden çekilme kararı sonucu, dört kulüp ile oynanması planlanan play-off müsabakalarında 1 kulüplük boşluk oluşmaktadır. Kulübümüz Kırşehir Belediyespor Kulübü ise ligin 6. sırasında yer alan takımı olarak play-off dörtlüsünde olmaya hak kazandığı aşikârdır. Ayrıca görülmektedir ki, UEFA’nın düzenlediği müsabakalarda benzer bir durum yaşandığında, başka bir ifadeyle organizasyona, play-off’a katılmayacak / katılamayacak bir takım olduğunda, oluşan boşluk bir alttaki hak kazanan kulüp ile doldurulmaktadır. Kırşehir Belediyespor’un play-off mücadelelerinde boy gösterecek dörtlüye dâhil edilmemesi halinde Ankara Demirspor hükmen mağlup sayılacak ve play-off mücadeleleri 3 kulüp arasında oynanacaktır. Oysa bu durum, play-off müessesesinin öngördüğü rekabet anlayışına tamamen aykırı olacağı gibi müsabakaların seyir zevkini de düşüreceği son derece açıktır. Nihayet, Ankara Demirspor futbol şubesini kapatma ve profesyonel futboldan çekilme kararı aldığı için de hükmen mağlup sayılma yaptırımının da hukuki bir anlamı kalmayacaktır.

Neticeten belirtmek isteriz ki, yukarıdaki açıklamalarımız gereği Kırşehir Belediyespor Kulübü, Ankara Demirspor’un oluşturduğu boşluğu doldurarak play-off müsabakalarına katılmaya gönüllü ve son derece istekli olduğunu ifade ederek Sayın Başkanlığınızdan Kırşehir Belediyespor’ un play-off müsabakalarına katılmasına açık bir karar ile olanak tanınmasını talep ediyoruz. 13.07.2020

Sayın Federasyon’dan ilgili hususlar hakkında bir geri dönüş beklemekteyiz.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ”