Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR MAHKEMESİ CHP’NİN KİTAPLARI İÇİN KARARINI VERDİ

KIRŞEHİR MAHKEMESİ CHP’NİN KİTAPLARI İÇİN KARARINI VERDİ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okundu
16 Aralık 2020 - 17:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Sulh Ceza Hâkimliği, CHP’nin “Arpalık Aile Şirketi” ve “10 Maddede Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapçıkları hakkında verilen ‘basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararının yürütmesini durdurdu. Toplatılan kitapçıklar CHP Nevşehir İl Başkanlığı’na iade edilecek.

Nevşehir Sulh Ceza Hakimliği, CHP’nin “Arpalık Aile Şirketi” ve “10 Maddede Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapçıkları hakkında ‘basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararı vermiş, CHP’de karara itiraz etmişti.

Kırşehir Sulh Ceza Hakimliği, CHP’yi haklı bularak, kitapçıkların basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararlarının yürütmesini durdururken, el konulanların tekrar CHP Nevşehir İl Başkanlığı’na iade edilmesine karar verdi.

Kırşehir Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği kararda, bir önceki mahkeme kararına göndermede bulunularak kitapçıkların içeriğinin halkın bir kesim aleyhine kin ve düşmanlığa tahrik etmediğini ve kamu güvenliği açısından da tehdit oluşturmadığı kaydedildi.

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, kararı olumlu karşıladıklarını belirterek tek adam yönetimine rağmen doğru karar verdikleri için bu mahkemeleri kutluyorum.  dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla