Kırşehir Haber Vakti

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’NDEN TWİTTER ETKİNLİĞİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’NDEN TWİTTER ETKİNLİĞİ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
305 Okundu
09 Ocak 2022 - 22:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından da organize edilip desteklenen ” Sağlıkçı Meclise Soruyor ” başlığı ile sosyal medyada #SağlıkçıMecliseSoruyor hashtag çalışması başlatıldı.

SAĞLIKÇILAR ODASI VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’ NDEN ORGANİZE’YE DESTEK

Twitter de binlerce sağlık çalışanı tarafından #SağlıkçıMecliseSoruyor hashtagı başlatıldı. Etkinlik, Kırşehir’de yaklaşık 17 bin takipçisi bulunan Sağlık Çalışanları Derneği ve Türkiye genelinde 128 bin takipçisi ile ülkemizde Sağlıkçıların en çok temsil edildiği sosyal medya grubu olan Sağlık Odası tarafından organize ediliyor.SAĞLIKÇI HAKLARI BÜTÇE GÖRÜŞMESİ SONRASINA ERTELENDİ UNUTULDU

TBMM’ de, tüm siyasi parti gruplarının önerisi ile Sağlık Çalışanları’ nın özlük haklarında maddi ve manevi iyileştirilmelerin yapılması gündeme gelmiş ancak Bütçe Görüşmeleri nedeniyle ertelenen konunun Meclis tarafından Bütçe Görüşmelerinin hemen sonrasında görüşülmesi kararlaştırılmıştı. Ancak aradan geçen onca zamana rağmen meclis’ te grubu bulunan partiler ve Ak Parti adına görüşmelerin hemen Bütçeden sonra meclise geleceğini tutanak altına alan Mustafa Elitaş konuyu gündeme getirmedikleri gibi meclis genel kuruluna da taşımadılar.AMAÇLARI MECLİSE SESLERİNİ DUYURMAK

Tüm bu gelişmeler üzerine pandemi döneminde cefakar ve fedakarca görev yapan Sağlık Çalışanları TBMM’ ye sesini duyurmak için sosyal medyada #SağlıkçıMecliseSoruyor hashtagı açtı. Hashtag kısa sürede 17 bin paylaşımı geçerek Türkiye’de Tweeter üzerinden en populer paylaşımlar arasına girdi.

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN DESTEK

Kısa sürede sadece Tweeter’ de 17 bin paylaşımını aşan hashtag çalışmasına kendiside Sağlık Çalışanı olan Kırşehir CHP Milletvekili Dr. Metin İlhan’ dan destek geldi. İlhan Tweeter’ dan yaptığı paylaşımında,” Bizler hazırız.. Amasız, fakatsız hiç beklemeden tüm sağlık çalışanlarımızın haklarını vermek için harekete geçmek bu Meclis’in boynunun borcudur.! ” ifadelerine yer verdi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla