Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR’E ÇÖZÜLEMEYEN HÜKÜMET KONAĞI SORUNU İCAT ETTİK

KIRŞEHİR’E ÇÖZÜLEMEYEN HÜKÜMET KONAĞI SORUNU İCAT ETTİK
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
427 Okundu
24 Aralık 2021 - 16:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yozgat İdare Mahkemesi, inşaat olarak başlayan Kırşehir Hükümet Konağı’nın yurt olarak yapılmasına ilişkin yürütmesini durdurma kararı aldı, Kırşehir Belediyesi bunun üzerine inşaatı mühürledi.

Kırşehir’in Aşıkpaşa Mahallesi’nde bulunan ve imar planında “resmi kurum alanı” fonksiyonunda bulunan Hükümet Konağı’nın 2017 yılında yıkılarak yenilenmesine karar verilmişti. İnşaat devam ederken, Hükümet Konağı’nın Gençlik Spor Bakanlığına devredilmesine ve yurda dönüştürülmesine karar verilmişti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bunun üzerine Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvurarak yapı ruhsatının iptalini istedi. Ancak müdürlük, Mimarlar Odası’na süresi içinde yanıt vermedi. Bunun üzerine oda avukatları, başvurunun zımnen reddi işleminin yürütmesinin durdurulması talebiyle yargıya başvurdu.

Yozgat İdare Mahkemesi, işlemin hukuka açıkça aykırılık bulunduğunu ve uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğini belirterek dava konusu işlemin yürütmesini durdurdu. Kırşehir Belediyesi mahkemenin bu kararı üzerine inşaatı mühürledi.

Kırşehir’ li vatandaşlar ise ‘’ İlimizin bir sürü sorunu varken sorun olmayan bir inşaat nasıl sorun haline getirildi. Bu memlekete bunu yapanlar, yıllardır tamamlanamayan akıbeti belirsiz hale getirilen inşaatla neyin hesabını güdüyor. Yazık günah Kırşehir enerjisini kendi ürettiği sorunlara harcıyor. ‘’ diyerek duruma tepkilerini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla