Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR’E “NÜFUS MATİK” KURULUMU YAPILDI

KIRŞEHİR’E “NÜFUS MATİK” KURULUMU YAPILDI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
708 Okundu
12 Şubat 2022 - 2:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir nüfus Müdürlüğünde uygulamaya konulan ‘Nüfusmatik’ hem vatandaşın işini kolaylaştırıyor hem de korona virüs sürecinde kalabalığın oluşmamasını sağlıyor.

Vatandaşların nüfusmatikle işlem yapabilmeleri için nüfus cüzdanlarını yeni kimlik kartları ile değiştirmiş olması gerektiğini söyleyen yetkililer şunları ifade ediyorlar;” Nüfusmatik cihazlarının haznesine kimliklerini yerleştirdikten sonra cihaz otomatikman vatandaşımızın sorgulamasını yapıyor. Daha sonra kendisinden bir parmak izi istiyor. Parmak izini doğruladıktan sonrada vatandaşımız hangi işlemi yapmak istiyorsa o butona basarak devam ediyor”

Vatandaşlar nüfusmatikle; kimlik kartlarının şifre değiştirme işlemi, sürücü belgelerini kimlik kartına aktarma işlemi elektronik imzaların yine kimlik kartına aktarılması işlemi, boş adreslere adres beyanında bulunma gibi işlemleri yapabilecekler.

Vatandaşlar Nüfusmatik’ten yararlanabilmek için öncelikle nüfus genel müdürlüğünün web sitesinden veya diğer ilgili sitelerden elektronik imzalarını almaları gerekmektedir.

Nüfusmatikler ilerleyen günlerde tapu müdürlükleri, bankalar, AVM’ler ve Havaalanları gibi vatandaşın yoğun olduğu yerlerde de kurulacak. Nüfus müdürlüğüne gitmeden vatandaşlar işlemlerini buralardan yapabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla