Kırşehir Haber Vakti

KIRŞEHİR’Lİ AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ HACI TURAN TALİMAT VERDİ, MAHSUR KALAN TÜRK VATANDAŞI YURDA DÖNÜYOR

KIRŞEHİR’Lİ AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ HACI TURAN TALİMAT VERDİ, MAHSUR KALAN TÜRK VATANDAŞI YURDA DÖNÜYOR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
44 Okundu
21 Eylül 2022 - 15:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir’ li Ak Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan devreye girmesiyle Azerbaycan’da aylardır mahsur kalan Kırşehir’ li Tır şoförü Köksal Yılmaz’ ın Türkiye’ ye getirme işlemleri başlatıldı.

Dün haber sitemizin gündeme getirdiği, Uluslararası tır şoförü Köksal Yılmaz’ın Romanya polisinin hatalı tutanağı sonucunda Azerbaycan gümrüğünden çıkış yapamayarak 16 aydır bu ülkede mahsur kaldığı haberine Kırşehir’ li Ak Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan kayıtsız kalmadı.Haberimiz sonrası harekete geçen Turan önce Azerbaycan’ da mahsur kalan Kırşehir’li hemşehrimiz Köksal Yılmaz ile iletişime geçti. Ardından Azerbaycan Türk Konsolosluğu ve İçişleri Bakanlığı ile görüşen Kırşehir’ li vekil konuyla ilgili yetkilileri harekete geçirdi. Konsolosluk ve İçişleri bakanlığının girişimleri sonucu Köksal Yılmaz’ ın gerekli prosedürlerin halledilmesinin arsından birkaç gün içerisinde Türkiye’ ye dönmesinin sağlanacağı bildirildi.

Bu güzel haber sonrası ulaştığımız Köksal Yılmaz; ‘’ 16 aydır perme perişan halde Azerbaycanda mahsur kaldım. Tır içerisinde yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum. Bu zamana kadar bize buralarda kimse sahip çıkmadı. Hacı Turan haber sitenizin vasıtasıyla beni aradı. Tek tek başımdan geçen olayı dinledi. Bir şeye ihtiyacım olup olmadığını sorarak gerektiğinde kendisine ulaşmam için telefon numarasını verdi. Konuyla ilgileneceğini söyleyerek benden belgeleri istedi. Belgeleri göndermemden 6 saat kadar sonra beni arayıp müjdeyi verdiler. Ben bir Kırşehirli olarak bana yine bir Kırşehir’ in evladı Ankara Milletvekili Hacı Turan sahip çıktı. İnsan böyle zor durumlarda bazı şeylerin kıymetini anlıyor. Beni burada çaresizliğe terk etmedi. Uçak biletime kadar her şeyi düşündü. Allah ondan binlerce kez razı olsun. ‘’ Dedi.

İLGİLİ HABERİMİZ

Dün haber sitemize ulaşan Ortaköy’lü taksici ve Tır Şoförü Yusuf Yalçın, kendisinin Azerbaycan’dan geldiğini ve Kırşehir’ li Köksal Yılmaz isimli bir Tır şoförünün aylardır Azerbaycan’da mahsur kaldığını ve çok zor durumda olduğunu söyleyerek yardım edilmesini istedi.

Haber sitemiz editörlerinin kendisine ulaştığı Köksal Yılmaz yetkililerden yardım istedi.

Mahkeme kararına rağmen 16 Aydır Azerbaycan’da mahsur kaldığını ve bu süre zarfında tır içerisinde yaşamak zorunda kaldığını söyleyen Şimşek bir video çekerek gönderdiği video kayıtın da adeta beni kurtarın diye feryat etti.

Haber sitemize gönderdiği video kayıtında çok zor durumda olduğunu ifade eden Yılmaz şunları söyledi; ‘’ 1983 yılından beri uluslar arası tır şoförü olarak çalışıyorum. 2014 yılında Romanya’ da tırın dorsesi ağaca çarptı. Dorse üzerindeki bıranda yırtıldığından polisi çağırdım rapor tutturmak için. Romen polisi benden rüşvet istedi bende vermedim. Bunun üzerine rapora aslı olmadığı halde alkollü ve ehliyetsiz olduğumu yazmışlar. Bu rüşvet olayları maalesef Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerde biz şoförlerin başına çok sık geliyor. O günden sonra ben 2021 nisan ayına kadar uluslar arası çalışmaya devam ettim. Bu süre zarfında Romen polislerin tuttuğu rapora istinaden Romanya mahkemesi bana 4 yıl 2 ay hapis cezası vermiş ve yakalama kararı çıkartmış. Kazakistan’a giderken Azerbaycan polisi beni aldı. Mahkemeye çıktım suçsuz bulundum. Sicilimi araştırın bir tane leke yok. Elimde mahkeme kararıyla gümrük üzerinden Türkiye’ ye dönmek istedim. Romanya’ nın yakalama kararı sistemde gözüktüğü için beni bırakmadılar. 16 aydır burada perme perişan oldum Kardeşim ve bacım öldü gidemedim. Petrolde Tır içerisinde yatıp kalkıyorum. Çamaşırlarımı yıkayamıyorum, doğru düzgün yemek yok. İçler acısı bir durumdayım. Konsolosluğumuz uğraşıyor bugün yarın derken bu kadar zaman geçti artık dayanamıyorum beni buradan kurtarın. ‘’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla