Kırşehir Haber Vakti

NORMALLEŞMEYLE KIRŞEHİR’DE VAKA SAYILARI 2 YE KATLADI

NORMALLEŞMEYLE KIRŞEHİR’DE VAKA SAYILARI 2 YE KATLADI
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.486 Okundu
06 Mart 2021 - 20:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın vaka sayısı düşük illerde kontrollü normalleşmeye geçeceğini ilan etmesinin ardından Kırşehir’ de kısıtlamalar gevşetilerek 2 Mart Salı günü kademeli normelleşmeye geçildi.

SALI GÜNÜ KADEMELİ NORMALLEŞME KARARI

Bilim Kurulu’ nun kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın onayı ile her 100 binde vaka sayısı 21.89 ile sarı grupta yer alan ilimiz, Valilik Hıfzıssıhha kurulu kararı ile geçtiğimiz Salı günü kontrollü normalleşmeye geçti.

KARARIN ARDINDAN VAKA SAYIS 2′ YE KATLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün illere göre 27 Şubat – 05 Mart 2021 haftasına ait vaka sayılarını paylaştı. Bakanlık verilerine göre haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında önceki haftaya göre Kırşehir’de vaka sayılarının ciddi oranda arttığı görüldü. Önceki hafta açıklanan verilere göre Kırşehir’de her 100 bin kişi de, bir haftada ortalama 21.89 kişi koronavirüse yakalanırken, geçtiğimiz hafta bu oran ikiye katılıyarak vaka sayısı 40.32′ ye yükseldi.

HAFTALIK VAKA SAYISI 98 E ULAŞTI

Buna göre haftalık koronavirüse yakalanan kişi sayısı önceki hafta 53 olan Kırşehir’de vaka sayısı geçen hafta neredeyse ikiye katlayarak 98’e yükseldi. Günlük covid-19 a yakalanan kişi sayısı önceki hafta ortalama 7 olan Kırşehir’de bu sayı 14′ e yükseldi.

SARI GRUPTAN TURUNCU GURUBA

Kırşehir 100 binde 21.89 vaka sayısı ile 11 – 35 arası vaka görülen illerin bulunduğu sarı ( Orta Koronavirüs Riski ) grubunda yer alıyordu.

Yüz binde 10’un altında vaka görülen illerin bulunduğu mavi ( Düşük Koronavirüs Riski ) grubuna girmeyi hedefleyen Kırşehir maalesef durumunu’ da koruyamayarak 100 binde 36-100 arası vaka görülen ” Yüksek Koronavirüs Riski Bulunan İller Turuncu Grup” a dahil oldu.

MUTASYONLU VİRÜS ETKİLİ OLDU

Sağlık Çalışanları Derneği yetkililerinden aldığımız bilgiye göre başta Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ olmak üzere, sağlık çalışanları, STK’ lar ve yetkililerin rehate kapılmadan tedbir ve önlemlere uyulması hususunda elinden geleni yapmasına rağmen vaka sayısının artmasının İngiltere varyantı’ na bağlı olabileceği ifade ediliyor.

KORONAVİRÜSTEN 1,5 KAT HIZLI YAYILIYOR

Önceki hafta Kırşehir’de 1 olan mutasyonlu virus ( İngiliz Varyantı ) Geçtiğimiz hafta Kirsehir’ de artarak yaklaşık 8 olduğu aktarıldı.  Mutant virüsün koronavirüsten 1,5 kat daha hızlı bulaştığı dikkate alındığında Kırşehir’de vaka sayılarının bu kadar hızlı artmasının nedeni de anlaşılmış oluyor.

LÜTFEN DİKKAT

Bu hafta tedbiri elden bırakmayalım Kırşehir’imizin rengini önce tekrar sarı gruba daha sonra mavi gruba yazdıralım. Normale done fırsatını kaybetmeyelim. En önemlisi de Mutant virüsü ardından tüm koronavirüsü ilimizde bitirip sıfırlayalım.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
Araç çubuğuna atla