Kırşehir Haber Vakti

TÜRK SAĞLIK SEN’ DE YUSUF AYDIN DÖNEMİ

TÜRK SAĞLIK SEN’ DE YUSUF AYDIN DÖNEMİ
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.245 Okundu
23 Ocak 2022 - 15:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Türk Sağlık – Sen’ de görev değişimi.

Olağanüstü Genel Kurul ve Başkanlık seçimine giden Türk Sağlık – Sen’ de aday olmayan mevcut Başkan Kaan Karagül’ ün yerine tek adayla gidilen seçimde Yusuf Aydın Şube Başkanı olarak seçildi.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Sağlık Memuru olarak görev yapan Yusuf Aydın daha öncede Türk Sağlık Sen de Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Tecrübeli Sendika Başkanı Aydın’ a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MHP il başkanı Arif Kılıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Adalı, Türkav İl başkanı Mehmet Türkmen, Kırşehir İl Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Akbayır, Kamusen eski il başkanı Bilal Türk, Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü Engelsiz yaşam müdürü Gülbahar Düğer, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı Nevzat Kurt ve Kamusen İl Temsilcileri’ nin katıldığı kongrede bir konuşma yapan Yusuf Aydın;

” Varlığını TÜRK varlığına armağan etmiş, önce Ülkem ve Milletim diyen, ömrünün her döneminde, defalarca kırılan, ancak hiçbir zaman eğilmeyen, bükülmeyen, inandığı davadan asla dönmeyen, taviz vermeyen, yiğit dava adamları, Siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin kıymetli başkanları ve temsilcileri, sendikamızın değerli üyeleri, değerli hazirun, divan üyeleri, saygıdeğer hanımefendiler, beyfendiler ve basınımızın güzide temsilcileri; Şubemizin kongresine hoş geldiniz, şeref verdiniz.“Türkiye sevdası ekmek kavgası” diye çıktığımız bu yolda kurulduğumuz günden bugüne geçen çeyrek asırda başımızın hep dik olması bizim en önemli gurur kaynağımızdır.

Biliyoruz, sorun çok. Ama unutulmamalıdır ki ümit var. O ümidin adı Türk Sağlık-Sen’dir. Çünkü biz gösterdiğimiz onurlu mücadele, hak ve adaletten yana olan tavrımız ile sendikacılıkta marka haline gelmiş bir sivil toplum örgütüyüz.

Günlük menfaatlerin peşinde asla koşmadık. Her ne söyleyip yaptıysak, vatan, millet, devlet ve kamu çalışanlarımız için yaptık.

Değerli hazirun;

Dünyayı etkisi alan COVID-19 sürecinde emeğini esirgemeyen “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” şiari ile hareket eden her bir sağlık çalışanının verdiği bu mücadele takdiri şayandır. Fakat sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığı sadece alkış ve sözlerle geçiştirilmemeli ve görmezden gelinmemelidir. Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığı olan maddi ve manevi haklarının da bir an önce yetkili makamlar tarafından göz önünde bulundurularak değerlendirmesi hususunu burdan bir defa daha dile getiriyoruz.Ayrıca; şifa dağıtan ellerimize yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz. Bu şiddeti yapanlara hak ettiği cezaların verilmesi için gerekli düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir.

İlk harcı atıp, ilk üyemizi kaydettiğimizde dedik ki “Mücadelemiz hak mücadelesidir.

Size kolay bir başarı vaad etmiyoruz.

Yolumuz uzun ve çetindir.

Bu uzun yolda dayanabilecekler bizimle gelsinler.

Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar teşkilatımıza katılsınlar.”

Hiç tereddüt etmeden teşkilatımıza katıldınız.O ilk harcın atılmasından bu güne kadar bizimle birlikte, bu hak mücadelesini sürdüren, emeği geçen her bir ferdimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Allah yolumuzu açık ve mücadelemizi daim etsin.

Biz iki yüzlü olmadık, olmayacağız!

Biz riyakar olmadık, olmayacağız!

Güne göre pozisyon almadık, almayacağız!

Hak bildiğimiz neyse onu söyleyip, onun mücadelesini verdik ve vermeye devam edeceğiz.

Yolumuzdan dönmeden, bizi biz yapan değerlerimizden asla taviz vermeden, vazgeçmeden inandığımız yolda yılmadan, yılgınlık göstermeden bu hak mücadelesine devam edeceğiz.

Elbette bir sendikanın ilk görevi mensuplarının çıkarlarını savunmak ve korumaktır. Biz Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen olarak üyelerimizin çıkarlarını sonuna kadar savunurken bir sivil toplum örgütü olarak da Devletimizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden Misak-ı Milli sınırlarımız içinde yaşama hakkımıza göz diken, engel olan tüm unsurların karşısında duran bir Sivil toplum örgütüyüz.

Tarihini saymayan, ecdadına değer vermeyen, milli manevi değerlere saygısı olmayanlarla asla bizim yolumuz kesişmez. Bizim mücadelemizde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bu toprakları bize vatan kılan ecdadımıza, biz yaşayalım diye yaşamlarından vazgeçen, biz çocuklarımıza sarılalım diye çocuklarını babasız bırakan şehitlerimize, biz görelim diye gözlerinden, biz yürüyelim diye bacaklarından vazgeçen gazilerimize, biz uyuyalım diye uykusuz kalan kahramanlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Şunu herkes bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğünü esas alan, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Dil ülküsünü tavizsiz savunan yegane sivil toplum örgütüyüz.

Pandemi sürecinde şehit olan sağlık çalışanlarımıza Allah rahmet diliyorum.

Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar görev almış yönetim kurulu üyelerine, iş yeri temsilcilerine ve kıymetli üyelerimize teşekkür ederim.

Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ” Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Araç çubuğuna atla