Kırşehir Haber Vakti

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ VE KONSEYİ BİZLERİ TEMSİL ETMİYOR

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ VE KONSEYİ BİZLERİ TEMSİL ETMİYOR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okundu
06 Ekim 2020 - 9:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan hapse çarptırılan TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’ ya aralarında Kırşehir Tabip Odası’ nın da oduğu 23 tabip odası ve derneğinden sert tepki: ‘Bizleri temsil etmiyor!’

Tabip odaları ve dernekler yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “Türk Tabipleri Birliği, 6023 sayılı yasayla kurulmuş, ülkemizdeki hekimlerin en köklü ve meşru meslek kuruluşudur. Birliğimizin öncelikli amacı, hekim haklarını korumak, hekimler arası dayanışmayı artırmak, halk sağlığını iyileştirmeye ve sorunlarını gidermeye yönelik bilimsel çözümler üretmektir. Türk Tabipleri Birliği’nin yasal misyonu doğrultusundaki çalışmaları, hem toplumun sağlığının iyileştirilmesini hem de ülkemizde hekimlerin haklarının kazanılmasını ve saygınlığının artmasını sağlayacaktır.

Başta Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere, hekimleri temsil makamındaki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz bir geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.

72. Büyük Kongre’de seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir.

Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz; meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.”

İşte yayınlanan tepki açıklamasının altına imza atan Tabip Odası ve Dernekler,

Kırşehir Tabip Odası, Aksaray Tabip Odası, Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan- Bayburt-Gümüşhane Tabip Odası, Konya Tabip Odası, Nevşehir Tabip Odası, Tokat Tabip Odası, Ankara Tabip Odası, Hekimiz Biz Grubu, İstanbul Tabip Odası, Cumhuriyetçi Hekimler Grubu, Amasya Tabip Odası, Kahramanmaraş Tabip Odası, Kayseri Tabip Odası, Kütahya Tabip Odası, Niğde Tabip Odası, Yozgat Tabip Odası, Antalya Tabip Odası, Önce Hekim Birliği Grubu, İzmir Tabip Odası Hekim Güçbirliği Grubu, Çorum Tabip Odası, Karaman Tabip Odası, Malatya Tabip Odası, Sakarya Tabip Odası, 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği Hekim Hakları Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.