Kırşehir Haber Vakti

YOZGAT, VALİ ”KADİR ÇAKIR” IN GİDİŞİNE ÜZÜLÜYOR

YOZGAT, VALİ ”KADİR ÇAKIR” IN GİDİŞİNE ÜZÜLÜYOR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
991 Okundu
11 Haziran 2020 - 11:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ankara / Çankaya Kaymakamı iken, 5 Kasım 2018 tarihinde Yozgat Valisi olarak atanan Vali Kadir Çakır, 9 Haziran’ da yayınlanan kararname ile Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Atandığı yeni göreve başlamak için bugünlerde Yozgat’dan ayrılacak olan Çakır, Yozgat’ lı vatandaşları üzüntüye boğdu.  Vali Çakır’ın illerinden ayrılacak olmasını kaleme alan Yozgat Çamlık Haber Sitesi Yazarlarından Özgün Orhun Çakır Yozgatlı vatandaşların üzüntüsünü ve Vali Kadir Çakır’ ın nasıl bir devlet adamı olduğunu yazısında dile getirdi.

İşte o yazı;

” İnsani erdemi, zarif üslubu ve her gönülde kabul gören nezaketli iletişimiyle, Hak’kın rızasını kazanma niyetinde halkına fedakarca emekler harcayan, özünde, sözünde, eyleminde, söyleminde en samimi valimizi; Sayın Kadir ÇAKIR’ı üzülerek uğurluyoruz.

Başta halkımız olmak üzere, her görüşten siyaset, ticaret, akademik camia, bürokratik hiyerarşi, tarım ve sivil toplum kuruluşlarının emeğini, niyetini, beyefendiliğini ve eşsiz samimiyetini takdir ve tasvip ettiği bu gönül insanı; tüm Yozgat’ın en güzel dualarını alarak, her yürekte vefalı izler bırakarak gidiyor.

Çiftçisi, işçisi, köylüsü, girişimcisi, esnafı, işsizi, yoksulu kim olursa olsun, her istediğinde çok rahatca derdini anlatabildiği, önerisine, ifadesine, beyan ettiği şart ve imkanlara inanarak ikna olabildiği ince ruhlu, yetkin ve etkin bir devlet adamıydı Kadir ÇAKIR.

Aslında emektar Valimizin faziletini O daha Yozgat’a gelmeden, memleki Kırşehir’de kendisini yakından tanıyan kıymetlerden duymuştum. Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin ÜÇGÜL ile yine Kırşehir’in renkli simalarından Mehmet ALTIPARMAK, Hüsnü ARIÖZ, Mehmet Emin TURPÇU, Zübeyde GÖKBULUT, İbrahim DÜĞER, Ömer ÇETİNER, Prof. Dr. Ayfer ŞAHİN, İsmet Sevinç KARAGÜLLÜ vb. gibi bir çok değer bana demiştiki, “Valiniz Kadir ÇAKIR’ın kıymetini iyi bilin. O, Kırşehir’in güvenilerek sevilen en dürüst, en saygın ve en yardımsever ailesinin çocuğu. Onların aile geçmişi hep iyiliklerle, güzelliklerle anılır. Babası, annesi, kendisi ve kardeşleri yaşamları boyunca hep fakirin, fukaranın, mazlumun ve kimsesizlerin sığınacağı bir liman oldular. Hepside vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine özünden, ciğerinden bağlı aziz ve asil soylu, asalet sahibi insanlardır. Valiniz Kadir ÇAKIR’ın ülkesi, ülküsü ve ilkesi için hiç yorulmak bilmeden çok fedakar çalıştığını, adalet ve hakkaniyetten asla şaşmayacağını, mazlumların, mağdurların, tüm hasarlı gönüllerin, garibin, gurebanın hamisi olduğunu tüm Kırşehrililer iyi bilir, şimdi o asaletini Yozgat’da görecek, tanıyacak. Bu dürüst, onurlu ve omurgalı insanın bir Kırşehir’li olması, heryerde iyi intibalar bırakırken, memleketimize eşsiz saygınlıklar kazandırması tabiiki bir hemşehrisi olarak bizlere çok büyük gurur veriyor.” Demişlerdi.

Gerçektende garip gürebanın, tüm hasarlı gönüllerin, düşkünlerin, mazlumların, nüfuzlu şahsiyetlerden çok daha öncelikli görüşüp hamiyyet bulduğu, hep mağdur ve mazlum insanlara devlet sıcaklığı ve himayesini güvenle hissettiren, ülkesine ve insanına bir eser bırakma gayretinde emeğini, mesaisini esirgemeden çalışan böyle bir güzel insanı inanın görmemiştik.

Elbetteki diğer valilerimizde bizim için çalıştılar ama Kadir ÇAKIR gibi çok samimi bir gönül insanına tüm Yozgat’ın yürek dolusu teşekkür borcu aleni.

Milliyeti, memleketi, maneviyatı, etnik yapısı, siyasi görüşü, dili, dini, ırkı ne olursa olsun, herkesi, samimi yüreği ve dost gönlüyle Türkiye sevdası ve sadakatinde birleştirip, sevgiyle bağrına basan, güleryüz abidesi bu gönül insanı, görgüsü, saygısı, emeği, izzeti ve erdemiyle ilimizi, elimizi, adımızı, şanımızı yükselterek, yüceltti.

Elit projeleri, liyakatlı birikimi, donanımı, adaletli yüreği, insan ayırmayan kişiliği ve mağdur gönüllere sergilediği emsalsiz merhametiyle tüm güzel gönüllerin birleşme noktası olan Valimiz Kadir ÇAKIR’ın, temsili çok daha yüksek makamlara gelmesini yürekten diliyor, onun üreteceği ve öğreteceği saygın hizmetlerinden ülkemiz ve insanlarının her zaman çok şey kazanacağını hatırlatmak istiyorum.

Güle güle güleryüzlü, naif yürekli emektar Valim. Güle güle şefkat ve merhamet abidesi güzel insan. Vefanız, zarif üslubunuz, halk insanı kimliğiniz ve yansıttığınız emsalsiz devlet huzuruyla her zaman baştacımız, her zaman gönüllerimizde olacaksınız. Yolunuz açık, yönünüz hep doğruluk olsun güzel insan. ”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Araç çubuğuna atla